Za wolność Winkulijczyków, za wolność dla narodów...

Moderator: Władze Westlandu

Awatar użytkownika
Burek
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2023, 22:24

Re: Za wolność Winkulijczyków, za wolność dla narodów...

Post autor: Burek »

Bottom post of the previous page:

- Poparcie... jakieś jest. W Trinitzu udało zebrać mi się trochę pieniędzy, trochę ochotników też idzie. Ale na szczytach władz - poza nami - raczej nie ma większego zainteresowania. Co do sprzętu - mogę sfinansować. - Burek pociągnął nosem.
Awatar użytkownika
Mateusz Żmigrodzki
Posty: 28
Rejestracja: 02 lis 2022, 14:41

Re: Za wolność Winkulijczyków, za wolność dla narodów...

Post autor: Mateusz Żmigrodzki »

- No cóż, na pewno każde wsparcie finansowe się przyda, jak i również sprzęt. W każdym razie, na tą chwilę rozgość się tutaj i trochę odpocznij. Możesz zająć jeden z wolnych pokoi na ostatnim piętrze, są tam łazienki i łóżka. Niezbyt wygodne, ale wystarczy, aby się przespać.
Awatar użytkownika
Mateusz Żmigrodzki
Posty: 28
Rejestracja: 02 lis 2022, 14:41

Re: Za wolność Winkulijczyków, za wolność dla narodów...

Post autor: Mateusz Żmigrodzki »

Dziwne rzeczy dziać się zaczęły wokół Westlandu. Cesarz wojska wycofał, potem abdykował z tronu. Wszyscy mieszkańcy Górnego z inicjatywy Szefa Republiki zgromadzili się w lokalnym kościele, aby oddać się modlitwie o dobrą przyszłość dla ich społeczności. Oprócz nich udział w nabożeństwie brali także przedstawiciele innych narodowości i nawet innych religii; nie były najważniejsze prawdy wiary, lecz wspólne zgromadzenie się w tej przełomowej, ważnej chwili.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz Żmigrodzki
Posty: 28
Rejestracja: 02 lis 2022, 14:41

Re: Za wolność Winkulijczyków, za wolność dla narodów...

Post autor: Mateusz Żmigrodzki »

I oto zdarzyły się dziwne wydarzenia. Insulia przestała istnieć - Voxland stał się osobnym państwem, a strony konfliktu w Westlandzie również zyskały wolną rękę. Z powodu ostatnich wydarzeń w Górnym na wniosek Szefa Republiki Mateusza Żmigrodzkiego zebrała się Centralna Rada Ludowa, aby przedyskutować dalszy los Winkulijskiej Republiki Ludowej.

Wszyscy mieszkańcy Republiki z niepokojem oczekiwali na wyniki obrad parlamentu, które odbywały się za zamkniętymi drzwiami. W końcu w lokalnych mediach - w telewizji Gryffino-Piratten-TV oraz w Wolnym Radiu Górne - rozpoczęła się transmisja przemówienia Szefa Republiki.


- Obywatele Winkulijskiej Republiki Ludowej! Ostatnie dni przyniosły zmianę sytuacji geopolitycznej, której nigdy byśmy się nie spodziewali w normalnych warunkach. Insulia się rozpadła i de facto zanikła w niej jakakolwiek władza. Wszystkie dotychczasowy byty współtworzące Cesarstwo uzyskały wolną rękę, bowiem jak mawiają dawne elity Insulia jest krajem bez terytorium. To dla Winkulijskiej Republiki Ludowej stwarza nową sytuację oraz nowe możliwości. Dlatego też Centralna Rada Ludowa WRL, działając na podstawie prawa zasadniczego Republiki, biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, postanowiła o podjęciu niniejszej uchwały:

Uchwała
Centralnej Rady Ludowej
z dnia 20 IX 2023 roku

My, członkowie Centralnej Rady Ludowej, biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, jakimi są: upadek Cesarstwa Insulijskiego, wynik wojny domowej w Westlandzie, proklamacja niepodległości Voxlandu oraz sytuacja mieszkańców Republiki oraz chcąc zabezpieczyć ich dalszy los i przyszłość, uroczyście postanawiamy, co następuje:
  1. Winkulijska Republika Ludowa ogłasza swoją suwerenność i niepodległość jako pełnoprawnego podmiotu prawa międzynarodowego.
  2. W skład terytorium Winkulijskiej Republiki Ludowej wchodzą terytoria, które zostały zdobyte przez Wyzwoleńczą Ludową Armię Republiki w trakcie działań podczas wojny domowej w Westlandzie.
  3. Do chwili podania nowego miejsca funkcjonowania Winkulijskiej Republiki Ludowej (tj. forum państwowego) wszystkie jej aktywności będą się odbywać na forum Insulii (forum.insulia.pl). Adres nowego forum ma podać w formie obwieszczenia Szef Republiki.
  4. W stosunku do innych stron westlandzkiej wojny domowej wyraża się postawę neutralną i pokojową.
  5. Niniejsza uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
Przewodniczący Centralnej Rady Ludowej
(-) Eustachy Paralityk-Ślepy
Po ogłoszeniu uchwały w całym WRL wybuchły spontaniczne manifestacje poparcia dla ruchy władz Republiki. Krzyczano: "Niech żyje WRL! Chwała Wolnej Republice!".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wojna Domowa”