Ambasada Księstwa Sarmacji

Moderator: Ambasadorzy

Awatar użytkownika
Fatima Chojnacka
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2022, 08:40

Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Chojnacka »

Wasze Ekscelencje!

Ambasadora na razie nie będzie, a na wcześniejszym forum była Ambasada Sarmacji, więc za pozwoleniem JCM utworzyłam wątek. Dziś przedstawiam najnowsze wieści z Księstwa Sarmacji.
W ubiegły weekend odbyły się wybory do Sejmu LXXIV kadencji. W wyborach udział wzięło 26 osób. Wolą Narodu nowymi Posłami zostali: Santiago Vilarte von Hippogriff, Antoni Kacper Burbon-Conti, Piotr de Zaym, Jakub Wysocki oraz Bazyli Izaak von Hohenburg M-C.

Nowy Sejm zjechał się na pierwsze obrady w poniedziałek 7 listopada. Na tradycyjnej uroczystości orędzie wygłosił Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian, a nowi Posłowie złożyli swe ślubowanie.

W tym czasie, gdy Sejm nowej kadencji rozpoczyna swoją pracę, zmiany dotknęły Radę Ministrów. Od 7 listopada swoje urzędowanie rozpocznie nowy Kanclerz w osobie Diuka Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka. Taką decyzję ogłosił Książę Arkadiusz Maksymilian kilka dni wcześniej. Nowy Kanclerz ogłosił skład swojego rządu oraz wydał artykuł ze swoim programem działań. Zaprzysiężenie rządu odbędzie się w najbliższy piątek, 11 listopada o godzinie 14:00.

Stary Sejm zdążył uchwalić jeszcze nowy Kodeks Sprawiedliwości — autorską inicjatywę markiza le Droita.

Również ubiegły rząd wydał nowe rozporządzenie regulujące kwestię znaczków pocztowych.

Zakończyliśmy XXIII edycję v-mundialu w Księstwie Sarmacji. Mistrzem okazała się reprezentacja Sclavinii. Drugie miejsce zajęły Austro-Węgry, a trzecie miejsce przypadło Wandystanowi. Książę Arkadiusz Maksymilian wygłosił kilka słów o v-mundiale.

Nową aktywność Sarmacja wykazała także na polu międzynarodowym. W ostatnim czasie Książę Arkadiusz Maksymilian przyjął w swojej koronowskiej rezydencji delegację ze Związku Winkulijskiego. Podczas spotkania podpisano umowy międzynarodowe o podwójnym obywatelstwie. To dobry krok ku dalszemu rozwojowi relacji winkulijsko-sarmackich.

Diuk Piotr de Zaym został ponownie Lordem Strażnikiem Pieczęci Hasselandu. Pierwszym jego działaniem jest zaproponowanie zmiany Ustawy o odznaczeniach Królestwa Hasselandu oraz komunikat o stanie szlachty.

Lord Szambelan zachęca do skorzystania z Portu w Angemoncie.

Tradycyjnie, Książę Arkadiusz Maksymilian wraz ze swoją małżonką Jej Książęcą Wysokością Fatimą przenieśli się do wiejskiej rezydencji w Koronowie pod Grodziskiem. Książęca para do Grodziska wróci w połowie grudnia. Oprócz tego do Koronowa przeniesione zostały książęce biura.
( —) Fatima Popow-Chojnacka
Marszałek Dworu Książęcego JKM Arkadiusza Maksymiliana
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Chojnacka
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2022, 08:40

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Chojnacka »

Książę oraz Księżna Małżonka udządza się z oficjalną wizytą na zaproszenie władz do Republiki Bialenii. Będzie to historyczna wizyta sarmackiego monarchy na bialeńskiej ziemi i największy dotychczas zwiastun poprawy relacji sarmacko-bialeńskich.

11 listopada odbyło się oficjalne zaprzysiężenie nowego Kanclerza JO Alfreda Fabiana diuka von Hohenburg Tehen-Dżeka oraz nowej Rady Ministrów w składzie: Podkanclerzy i Minister Spraw Wewnętrznych: Poważany Benjamin Romanow oraz Minister Rozwoju: Poważany Bazyli Izaak kawaler von Hohenburg Marcjan-Chojnacki.

Kanclerz JO Alfred Fabian diuk von Hohenburg Tehen-Dżeka przedstawił sprawozdanie ze stanu państwa, które stało się przedmiotem sejmowej debaty, a w ostateczności — głosowania nad wotum zaufania. Nowa Rada Ministrów takowe wotum uzyskała.

Rada Ministrów przywróciła Program Pracy Społecznej.

Kanclerz podjął konsultacje społeczne dotyczące instytucji Złotej Wolności oraz jej statusu Inicjatywy Użytecznej Społecznie. Szef rządu także przedstawił w parlamencie projekt ustawy o uproszczeniu naboru asesorów Trybunału Koronnego i wyboru ławników. Również pojawił się komunikat prasowy.

W Sejmie toczy się osobna debata nad poselskim projektem ustawy o Trybunale Koronnym autorstwa Markiza Antoniego Kacpra Burbon-Contiego. Także Diuk Piotr de Zaym przedstawił projekty ustawy o Prefektach.

W Starosarmacji odbyło się ponowne głosowanie na Namiestnika. Tym razem zgłosiło się trzech kandydatów: Fatima Popow-Chojnacka, Ignats Urban ik Ruth oraz Krzysztof Hans Arped-Winnicki. Jej Książęca Wysokość Fatima Popow-Chojnacka została nowym Namiestnikiem. Kilka dni wcześniej Książę przedstawił w orędziu swoje stanowisko na temat sytuacji w STS-ie.

Zmiany kadrowe nastały również w Prefekturze. Prefektem Generalnym został Szanowny Pan Piwski Sroczyński.

Zapraszamy do lektury pierwszego wydania Przeglądu Naukowego i Literackiego, który również jest otwarty na współpracę z innymi mikronautami. Polecamy również lekturę Obserwatora Osieckiego autorstwa naszego nowego obywatela Pana Piwskiego Sroczyńskiego.

26 listopada wystartował 43. sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Zapraszamy fanów piłki nożnej i nie tylko do przeczytania podsumowań z poprzedniego sezonu Ekstraklasy oraz Pierwszej i Drugiej dywizji.

Polecamy również lekturę dyskusji, która rozgorzała po poście jednego z Sarmatów zmęczonego hejtem na Sarmację z ust zagranicznych działaczy. Szczególnie polecamy głos Księcia.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Chojnacka
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2022, 08:40

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Chojnacka »

W najbliższą sobotę (17.12.) rozpocznie się oficjalna wizyta Księcia Arkadiusza Maksymiliana w Republice Bialeńskiej. Obie strony opublikowały już program wizyty.

W Sarmacji rozpoczęliśmy sezon świąteczny. 9 grudnia inaugurowano Sarmacki Jarmark Bożonarodzeniowy — swoiste świąteczne centrum kraju — który w tym roku odbywa się w Czarnolesie. Zapraszamy do wzięcia udział w przeróżnych konkursach i atrakcjach m.in. pisanie listów do św. Mikołaja, konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, świąteczny obraz, czy kupno kartki świątecznej pary książęcej. Także samo uczestnictwo w jarmarku poprzez m.in. założenie swojego stoiska, kupno towaru, czy zwykły post będzie nagrodzone! W tym roku czekają na nas nie tylko nagrody finansowe. Każdy mikronauta może wraz z nami wspólnie bawić się w tym świąteczny klimacie. Jeszcze raz zapraszamy!

W czwartek, 22 grudnia o 19:30 na sarmackim discordzie odbędzie się tegoroczna edycja Sarmackiej Wigilii – specjalnego świątecznego spotkania wszystkich sarmackich mieszkańców, ale i nie tylko. W programie gry i zabawy, turniej wiedzy czy swobodne rozmowy.

Kanclerz wydał komunikat prasowy o stanie finansów i gospodarki Księstwa Sarmacji.

W Sejmie toczy się debata nad projektem zmiany Ustawy Sejmu o Dzienniku Praw i publikacji aktów prawnych, który zaproponował Podkanclerzy Poważany Benjamin Romanow. Zmiana dotyczyłaby niepublikowania postanowień o emisji znaczków w Dzienniku Praw.

Hasseland wprowadził zmiany w regulaminie Zgromadzenia Krajowego. Od teraz nieaktywni członkowie Zgromadzenia będą mieć obniżoną wagę głosu.

Starosarmacja zaczyna zmiany legislacyjne. Markiz Antoni Kacper Burbon-Conti przedstawił projekt nowej Konstytucji.

Kanclerz przedstawił nową spółkę akcyjną "Grafika Sarmacka SA". Spółka ta będzie zajmować się szeroko pojętymi usługami graficznymi. Więcej informacji pod tym linkiem.

Zapraszamy do przeczytania najnowszej prasy naszych obywateli – "O Sarmacji tygodnik" oraz "Obserwator Osiecki".
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Chojnacka
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2022, 08:40

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Chojnacka »

Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił nabór do Kolegium Asesorskiego. Jest to jedna ze zmian, którą wprowadziła nowa Ustawa o Trybunale Koronnym. Przypomnijmy, że wcześniej to Sejm wybierał sarmackich asesorów. Z nową ustawą można zapoznać się pod tym linkiem.

Projekt ustawy nowelizującej kwestię emisji znaczków pocztowych autorstwa Podkanclerzego Benjamina Romanowa, nie został przyjęty przez Sejm. Wcześniej toczyła się z tego powodu spora dyskusja. Kanclerz po odrzuceniu projektu wydał nowe rozporządzenie, gdzie znosi obowiązek publikacji postanowień w sprawie emisji znaczków pocztowych. Następnie Markiz Antoni Kacper Burbon-Conti przedstawił projekt ustawy o obowiązku publikacji aktów prawnych. Ponownie byliśmy świadkami dyskusji między RM a Posłami. Również Książę wyraził swoje zdanie w tej sprawie. Ostatecznie projekt został wycofany.

Lord Strażnik Pieczęci Królestwa Hasselandu złożył rezygnację. W związku z tym Lord Szambelan przedstawił projekt Ustawy uchylający Ustawę o Heroldii Królestwa Hasselandu.

Ponownie został reaktywowany temat Mentorów, którzy będą mieć za zadanie wziąć pod swoją opiekę nowych mieszkańców i pomóc im w pierwszych dniach w Księstwie.

22 grudnia na sarmackim Discordzie odbyła się Sarmacka Wigilia 2022. Podczas luźnych rozmów, także odbył się tradycyjny świąteczny turniej. Książę przy tej okazji nadał odznaczenia oraz wsie lenne. Przebieg świątecznego spotkaniach można przeczytać w artykule naszej obywatelki Anastazji Lewczyk-Sroczyńskiej.

Zapraszamy do przeczytania sarmackiej prasy – "Wieści z poligonu", "Czym jest dla Was Sarmacja?" czy "Obserwator Osiecki".
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
T. Dostojewski
Obywatel
Posty: 43
Rejestracja: 25 gru 2022, 16:32
Lokalizacja: Królewskie Miasto Vox

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: T. Dostojewski »

Dużo się dzieje w tej Sarmacji.
Tymoteusz Dostojewski
Prezes Partii Monarchistów
Syn Mikołaja Patryka Dostojewskiego
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen
Site Admin
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2022, 12:43
Lokalizacja: Berklehopf
Kontakt:

Odznaczenia

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Anastasia Windsachen »

Widzę udało się odkopać kolejną cząstkę hasselandzkiej historii (okres stowarzyszenia z Bialenią) i będzie, co czytać w najbliższych dniach
HM Queen af Konigreich af Voxland
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Chojnacka
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2022, 08:40

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Chojnacka »

Już niebawem czeka nas coroczna gala rozdania Złotych Wędek 2022. Ogłoszono pierwszy etap popularnego plebiscytu — do 22 stycznia, wszyscy mogą zgłaszać swoich kandydatów do nominacji. Później odbędzie się głosowanie. Przypominamy, że Złote Wędki są wynagrodzeniem osób, projektów czy instytucji, które szczególnie nadały kształt temu, jak Sarmacja wyglądała w minionym roku.

8 stycznia Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił zamianę na szczytach władz. Odwołany został Diuk Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, dotychczasowy Kanclerz, a jego miejsce zajął dotychczasowy Podkanclerzy — Baronet Benjamin Rockwell. Rząd oficjalnie rozpoczął urzędowanie dwa dni później, a w jego skład jego weszli: Piwski Sroczyński — Minister Spraw Regionalnych i Podkanclerzy; Orjon Surma — Minister Infrastruktury oraz Jakub Wysocki — Minister Kultury i Narracji.

11 stycznia Księstwo Sarmacji obchodziło Dzień Pamięci Narodowej. Jest to szczególny dzień, który jak żaden inny, łączy się ze sferą realną, bowiem w tym czasie wspominamy członków sarmackiej społeczności, którzy realnie zmarli. Wiemy o sześciu takich osobach, lecz z pewnością tych, o których nie wiemy jest znacznie więcej.

Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił wybory do Sejmu LXXV kadencji. Odbędą się one w pierwszy weekend lutego.

Starosarmacja kontynuuje dalszy proces odbudowy. Najważniejsze — przyjęto nową Konstytucję, fundamentalny akt prawny. Następnie zaczęto zmieniać dekrety — na pierwszy ogień poszedł Dekret o Sejmiku Koronnym. Sam Sejmik zyskał nowego Marszałka — Poważanego Szymona Szafrańskiego. Markiz Antoni Kacper Burbon-Conti został Rzecznikiem Starosarmacji, czyli według nowej Konstytucji, będzie on zastępcą Namiestnika. Także przybyło kilku nowych obywateli oraz otwarto Filharmonię Odrodzenia.

Zmiany kadrowe dotknęły Sejm. Przez swoją nieobecność Baronet Bazyli Izaak von Hohenburg przestał być Marszałkiem Sejmu oraz Posłem. Nowym Marszałkiem został dotychczasowy wicemarszałek Markiz Antoni Kacper Burbon-Conti, a jego zastępcą został Wicehrabia Jakub Wysocki. Do grona Posłów dołączył Kamiljan de Harlin von Wespucci.

W Hasselandzie także nastąpiły zmiany. Nowym Lordem Stewardem został Poważany Piwski Sroczyński. Z tej okazji wygłosił orędzie.

W Sejmie trwa debata nad projektem zmiany Ustawy o finansach publicznych autorstwa Kanclerza, Sławetnego Benjamina Rockwella.

Z inicjatywy Krzysztofa Windsor-Windsachena, Piwskiego Sroczyńskiego oraz Santiago Vilarte von Hippogriffa powstał Kościół Powszechny Pollinu.

Diuk Santiago Vilarte von Hippogriff został administratorem Mikronacyjnej Ligi Kobiet. Każdy fan piłki nożnej może dołączyć do ligi i spróbować swoich sił w prowadzeniu drużyny. Zapraszamy!

Zapraszamy ponownie do przeczytania artykułów napisanych przez naszych obywateli — "Fimowy związek", "Zaginiony skarb Vinety cz. 2", nowe wydania gazety "The Head", "Skąd pochodzimy? Opowiadanie SciFi", czy możemy poznać nowe sarmackie rośliny.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2022, 16:35

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Vilarte »

Już jutro rozpoczyna się 5. sezon Mikronacyjnej Ligi Kobiet. Zapraszam do śledzenia nowości i wyników w poniższym wątku:
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f ... 82#p377782
bądź też bezpośrednio na profilu ligi:
https://www.xperteleven.com/leagueInfo. ... 61738&dh=2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzielnica Ambasadorska w CMG”