Koronacja JKM Joahima II i JKM Anastasii

Moderator: Władze Voxlandu

Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop
Obywatel
Obywatel
Posty: 488
Rejestracja: 26 paź 2022, 16:30

Odznaczenia

Re: Koronacja JKM Joahima II i JKM Anastasii

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Bottom post of the previous page:

Nadszedł kulminacyjny moment całej ceremonii. Właśnie teraz Jego Królewska Mość miał otrzymać wszystkie przedmioty symbolizujące jego władzę jako Króla Voxlandu. Na początku całego wydarzenia na Króla nałożono złotą pelerynę z pasem. Król stanął następnie przed wykonanym z drewna Chryzantemowym Tronem, którego nazwa nawiązuje do tronu którym posługiwali się Królowie Wyśpilódu. Wtedy podeszła do niego Veronika Meise, która jako pierwsza kobieta w historii piastuje stanowisko Pierwszej Rycerki Króla. Zgodnie z wielowiekową tradycją odziedziczoną po Królestwie Kralku, Pierwszy Rycerz Króla po koronacji wyzywał wszystkich nieuznających nowego monarchy na pojedynek. Obecnie oczywiście ten element już nie występuje, jednak utrzymano tradycję przekazywania przez Pierwszego Rycerza Miecza Germańskiego, który zgodnie z tradycją należał do samego Odoakera.
"Nimm dieses Skwert als Symbol dafur, daß du der erste Ferteidiger fon Voxland bist."
Co natychmiast zostało przetłumaczone:
"Przyjmij ten Miecz, jako symbol tego, że ty jesteś pierwszym spośród obrońców Voxlandu."
Jego Królewska Mość wziął go na chwilę do rąk, a następnie przypasał do pasa.
Obrazek
Następnie Król został ubrany w Pelerynę Królewską. Król zasiadł na Chryzantemowym Tronie, a Przewodniczący Konighaus nałożył na jego prawą dłoń Rękawicę Królewską.
Obrazek
Do Króla podeszła jedna z dam dworu, Elizabeth Hefahaced, trzymająca Kulę Suwerena. Przekazała ją Przewodniczącemu Konighaus, który podał ją Królowi mówiąc:
"Moge diese Souferane Kugel Sie an Ihre Makt uber Voxland erinnern, aber moge sie Sie auch an Ihre Ferspreken gegenuber Ihrem Folk erinnern."
Czyli:
"Niech ta Kula Suwerena przypomina ci o twej władzy nad Voxlandem, lecz niech przypomina ci także o twych przyrzeczeniach wobec twego ludu."
Obrazek
Do Jego Królewskiej Mości podszedł Stefan Schrödinger, Lord Marszałek Królestwa, z Pierścieniem Monarszym. Podał go Przewodniczącemu Konighaus, który nałożył go Królowi na palec mówiąc:
"Laßen Sie diesen Ring ein Symbol Ihrer großartigen Ferbindung mit der Nation sein."
To znaczy:
"Niechaj ten Pierścień będzie symbolem twego wielkiego związku z Narodem."
Obrazek
Do Króla i Przewodniczącego podszedł Robert Gottorp-Arnold-Wietmar-Rossen, bardzo odległy krewny rodu Gottorp-Regerów panującego nad Voxlandem w latach 1720-1924, wraz z Berłem Królewskim. Przewodniczący przejął od niego berło i podał Królowi mówiąc:
"Laßen Sie dieses Cepter ein Symbol Ihrer skutcenden Makt uber die Mensken in Voxland sein."
Czyli:
"Niech to Berło będzie symbolem twej opiekuńczej władzy nad ludem Voxlandu."
W końcu Przewodniczący Konighaus wziął w ręce Koronę Wielką Królestwa, zwaną też Koroną Króla Jana. Podszedł do Jego Królewskiej Mości, stanął przed nim, a następnie nałożył na głowę Króla. Następnie odsunął się, a wszyscy zgromadzeni zakrzyknęli "Gott skutce den Konig! Es lebe Konig Joahim II! Moge er ewig leben!" - "Boże chroń Króla! Niech żyje Król Joahim II! Niech żyje na wieki!".
Obrazek
Następnie Król wstał i przeszedł z Chryzantemowego Tronu na Tron Królewski.
Obrazek
HM Joahim II, Konig af Voxland
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor
Obywatel
Obywatel
Posty: 130
Rejestracja: 26 paź 2022, 15:10

Odznaczenia

Re: Koronacja JKM Joahima II i JKM Anastasii

Post autor: Krzysztof Windsor »

Po tym jak Król zasiadł na tronie na środku sali podszedł do niego Książę Drawski Krzysztof Windsor-Windsachen, następca tronu. uklęknął na wystawionym przed Królem klęczniki i włożył złożone dłonie pomiędzy dłonie Jego Królewskiej Mości. Wypowiedział słowa przysięgi:
Przetłumaczył ją dla nas Król Senior @Benji
JKW dotknął następnie korony państwowej i wrócił na miejsce.

HKH Konigprins, Prins af Dravsk
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen
Voxland
Voxland
Posty: 447
Rejestracja: 26 paź 2022, 12:43
Lokalizacja: Koniglich Palast ins Vox

Odznaczenia

Re: Koronacja JKM Joahima II i JKM Anastasii

Post autor: Anastasia Windsachen »

Nadszedł moment koronacji Jej Królewskiej Mości, która do tej pory zasiadała z boku na mniejszym Krześle Królewskim. Dwóch z żołnierzy podeszło wraz z klęcznikiem do królewskiej małżonki i postawiło go przed nią. Paziowie wraz z Damami Dworu zdjęli jej ozdobną szatę, pomagając jej przygotować się do kolejnego etapu. Gdy była już gotowa zajęła miejsce na klęczniku i podszedł do niej Król Senior wraz z innymi urzędnikami, którzy trzymali królewskie regalia.

Erhalten Sie diesen Ring, ein Symbol der koniglich Wurde und der Bundniße, die an diesem Tag geskworen wurden. Mogest du, Dienerin Anastasia, die diese Krone tragt, mit Skutz gesegnet sein und unseren Konig und unser Land mit dem gleiken Maß an Skutz, Wurde und Loyalitat segnen. Empfange das konigliche Cepter, emppange den Stab der Barmherzigkeit, moge der Große Geist dik mit Weisheit und Gnade fuhren. Moge deine Gerektigkeit und Wurde auf der ganzen Erde gesehen werden.

Przyjmij ten pierścień, symbol królewskiej godności i przysięg, które dzisiaj złożyłaś. Niechaj Ty, służebnica Anastasia, która nosisz tę koronę, bądź pobłogosławiona ochroną i obdarzaj naszego Króla oraz Kraj taką samą ochroną, godnością i lojalnością. Przyjmij królewskie berło oraz laskę miłosierdzia. Niech Wielki Duch prowadzi Cię z mądrością i łaską. Niech Twoja sprawiedliwość i godność będą znane na całym Pollinie.

Po tych słowach Przewodniczący nałożył na głowę Królowej koronę, na palec pierścień, a do rąk podał berło wraz z laską. Następnie przyjął je z powrotem, a paziowie wraz z Damami Dworu nałożyli jej nową szatę. W ten sposób ruszyła z koroną na głowie i w królewskiej szacie w stronę małżonka, przed którym złożyła pokłon i zasiadła po jego lewicy. W tym momencie rozległ się wesoły hymn koronacyjny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
HM Queen af Konigreich af Voxland
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2022, 16:35

Reprezentant

Odznaczenia

Re: Koronacja JKM Joahima II i JKM Anastasii

Post autor: Vilarte »

Na uroczystości zjawił się także Santiago Vilarte, w wielu rolach - jako "szef" diecezji angemonckiej KPP, a także LS Hasselandu, a więc najwyższy urzędnik w Królestwie. Zdążył akurat na czas, aby ulokować się w jednej z dalszych ławek i obserwować przebieg nabożeństwa i samego rytuału koronacji.
Obrazek
jeszcze na Sasqatii w Hasselandzie, czekając na samolot do Insulii...
Ostatnio zmieniony 15 maja 2023, 10:19 przez Vilarte, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor
Obywatel
Obywatel
Posty: 130
Rejestracja: 26 paź 2022, 15:10

Odznaczenia

Re: Koronacja JKM Joahima II i JKM Anastasii

Post autor: Krzysztof Windsor »

Koronowane głowy wyszły do specjalnego pokoju, w którym zmieniali między innymi płaszcze koronacyjne, na fioletowe wiele dłuższe niż te na początku. Poza płaszczami i ubiorem Króla, zmieniał on także koronę na koronę imperialną. Kiedy Królewska para przebierała się parlament czekał w milczeniu. W pewnym momencie wybrzmiał głos jednego z oficerów zapowiadający hymn. Wszyscy powstali a Król i Królowa wyszli i ruszli przez parlament do karocy czekającej już na zewnątrz.


Kiedy Król i Królowa wsiedli do najstarszej w Voxlandzie karocy, pozłacanej używanej tylko w celach koronacyjnych orkiestra VSBW zaczęła grać marsze, wojsko zaczęło swój marsz i rozpoczęła się procesja powrotna do pałacu. Za nimi podążała Książę i Księżna Drawska.
HKH Konigprins, Prins af Dravsk
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen
Voxland
Voxland
Posty: 447
Rejestracja: 26 paź 2022, 12:43
Lokalizacja: Koniglich Palast ins Vox

Odznaczenia

Re: Koronacja JKM Joahima II i JKM Anastasii

Post autor: Anastasia Windsachen »

Gdy pochód się zakończył i wszystkie z karoc wjechały na wewnętrzny dziedziniec Pałacu, a żołnierze zaczęli odmaszerowywać w stronę baraków, plac przed pałacowym ogrodzeniem zaczęła zapełniać rzesza ludzi. Każdy czekał na otwarcie drzwi balkonowych. Tłum zaczął krzyczeć CHCEMY KRÓLA, CHCEMY KRÓLA!!!. W końcu po 20 minutach grube, białe firany zostały odsunięte i służba otworzyła drzwi. Król z Królową wyszli na balkon w towarzystwie reszty rodziny, paziów i dam. Powtarzali to jeszcze kilkukrotnie, wychodząc na balkon w sumie 15 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
HM Queen af Konigreich af Voxland
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AF de Espada
Posty: 20
Rejestracja: 01 lis 2022, 01:08

Odznaczenia

Re: Koronacja JKM Joahima II i JKM Anastasii

Post autor: AF de Espada »

Skoro już zapanowała taka błoga cisza to pozwolę sobie złożyć skromne gratulację...

Obrazek

Jednakowoż pragnę również podarować JKM skromny podarunek,
Obrazek
Parę pięknie wykonanych i specjalnie ozdobionych rewolwerów wykonanych ze stali oksydowanej na czarno z grawerunkami pokrytymi srebrem i złotem oraz chwytem wykonanym z masy perłowej.
Idealnie będą się prezentować na półce nad kominkiem lecz nie należy mieć złudzeń to wciąż brutalnie precyzyjna i śmiercionośna broń. Oby tylko jedyną okazją do ich użycia okazał się sport.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konighaus”