Druga Rocznica

Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop
Obywatel

Odznaczenia

Druga Rocznica

Post autor: Joahim von Ribertrop »

No drogie towarzystwo, mija czas, płynie czas, i oto minęły dwa lata od kiedy 22 stycznia 2021 roku podpisano akt II Unii między Republiką Voxlandu i Secesyjną Republiką Westlandu tworząc VI Zjednoczone Państwo Voxlandu i Westlandu, którego prawnym, kulturowym, gospodarczym i w ogóle każdym następcom jest Cesarstwo Insulii. Z tej okazji chcę powiedzieć kilka słów.

Kiedy dwa lata temu ponownie postanowiliśmy się zjednoczyć, sytuacja obu państw była kiepska. Westland od Rewolucji 4 Maja (Pamiętamy!) stał się praktycznie prywatnym folwarkiem Novaka (próby powrotu do kraju Augusta i Leszka niewiele dawały), Voxland przeżywał kryzys po wprowadzeniu absolutyzmu federacyjnego. Właśnie w takich warunkach podjęliśmy decyzję o ponownym zjednoczeniu. I to mimo pamięci o tym, jak beznadziejnie wyszła nam poprzednia unia.

Unia Voxlandu z Westlandem, jak na unię tych dwóch państw przystało, rodziła się w bólu. Już kilka tygodni później spór o kwestię norweglandzką zakończył się pierwszym fochem Augusta. Potem krótkie prezydentowanie Kardacza (żałuję że zgodziłem się wtedy na referendum, ostatecznie mogłoby wyjść całkiem śmiesznie), całkiem fajne prezydentowanie Novaka i moje, zakończone ostatecznie decyzją o wprowadzeniu monarchii. Wtedy właśnie w listopadzie 2021 roku powstało Cesarstwo Insulii z Bazylim Izaakiem I na czele. I tak sobie od wtedy trwa, pomimo różnego typu kryzysów (np. realioza Bazylego, Transnordata czy ostatnio Kocioł Westlandzki).

Pierwsza unia upadła po ledwo 4 miesiącach, druga trwa już dwa lata. I miejmy nadzieję, że przetrwa jeszcze co najmniej drugie tyle. Czego bym nam życzył na ten nadchodzący rok? Szczerze to nie wiem. Nie mam jakoś pomysłu na życzenia. No dobra, żeby Prowincje Zbuntowane powróciły do Macierzy znaczy czekajco.

Najlepszego towarzysze!
Obrazek
HM Joahim II, Konig af Voxland
Awatar użytkownika
Andrzej Ordyński

Re: Druga Rocznica

Post autor: Andrzej Ordyński »

Drodzy Trans... Insulijczycy!

Z dniem urodzin przesyłam Wam serdeczne gratulacje i życzenia z bratniej Bialenii. Insulia i jej mieszkańcy przeszli długi marsz od początku swojej mirkonacyjnej działalności - życzę Wam przede wszystkim, żebyście nie stracili frajdy z dalszego maszerowania i doszli do satysfakcjonujących Was rezultatów.
Awatar użytkownika
Kamiljan de Harlin
Kontakt:

Re: Druga Rocznica

Post autor: Kamiljan de Harlin »

Dziękuję za życzenia!
Oby unia trwała jak najdłużej!
/<3/ Kamiljan de Harlin-Wespucci
IV Cesarz Insulii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co słychać w Insulii?”