VSP - wątek informacyjny

Moderator: Władze Voxlandu

Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen
Site Admin
Kontakt:

Odznaczenia

VSP - wątek informacyjny

Post autor: Anastasia Windsachen »

Voxlandzka Służba Techniczna

Voxlandzki System Parlamentarny - wątek informacyjny

VSP - system informatyczny, który w założeniu ma odpowiadać za publikację aktów prawnych oraz tworzenie i przeprowadzanie głosowań parlamentarnych. W chwili obecnej VSP jest rozwijany jedynie w kierunku pierwszym tj. publikacja AP. Funkcja głosowań jest na ten moment odsunięta w przyszłość i będzie testowana na przestrzeni następnych miesięcy. Nieznana jest data wprowadzenia. W założeniu możliwe ma być wyświetlanie sześciu najnowszych aktów prawnych oraz 4 najnowszych głosowań. Najechanie na głosowanie ma wyświetlać podstawowe informacje, które zamieści osoba wprowadzająca je do systemu, przebieg głosowania tj. poprawki, czytanie, głosowanie, podpis. Podpis osoby upoważnionej do wprowadzenia aktu w życie w założeniu ma oznaczać automatyczną publikację - nie wiadomo czy pomysł wejdzie w życie. Po kliknięciu by zobaczyć więcej, możliwe będzie przeczytanie treści aktu, zobaczenie głosów.

Obecnie system jest bliski ukończenia. Występują pewne problemy ze skryptem rejestracji, które wstrzymują resztę prac. Planowane wdrożenie VSP w wersji IPAP wciąż jest wyznaczone na 11.01.2022 r. Mimo wszystko proszę mieć z tyłu głowy, że coś może pójść nie tak. Do gry może wejść real lub po prostu przemęczenie nad projektem i wystąpią opóźnienia. Jest to pierwszy mój tak duży projekt, dlatego mogą występować pewne błędy czy przesunięcia.

W chwili wejścia system zostanie wypuszczony jako VSP 1.0. Po tym w niedługim czasie powinna pojawić się informacja na temat dystrybucji. Zaznaczam już teraz, że nie byłaby to zapewne dystrybucja bezpłatna. Oczywiście w rozumieniu walut mikronacyjnych.
Obrazek
Wygląd strony głównej VSP w wersji IPAP z polami głosowania.

Obrazek
HM Queen af Konigreich af Voxland
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen
Site Admin
Kontakt:

Odznaczenia

Re: VSP - wątek informacyjny

Niestety projekt zostaje zawieszony. Znajduje się nie tak daleko ukończenia, ale jednak są kwestie, które mnie przerosły. Porwałam się z motyką na słońce i oto wynik. Prace będę kontynuowała, ale tracą one priorytet. Być może VSP wyjdzie pod ubogą postaci prostej strony, która będzie jedynie archiwum z ręcznie dodawanymi aktami w postaci linków do PDF lub publikacji na forum. Tak, jak mówiłam - mój pierwszy duży projekt i pierwsza styczność z php. Skrypt rejestracji czy logowania to pikuś, ale jednak dalsze punkty, mimo że wydawały mi się łatwe i nawet to szło, okazały się problemem. Doszła również kwestia edytora tekstu etc... Jeżeli ktoś chciałby dołączyć się do prac - zapraszam. Front-end jest napisany, back-end rozkopany czeka na skończenie...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen
Site Admin
Kontakt:

Odznaczenia

Prace ustały na dłuższy czas, ale pod koniec minionego miesiąca zabrał się za nie @Benji. Postęp jest zauważalny na razie jedynie w sferze back-endu, termin nieznany ze względu na realne zobowiązania. Wedle rozmów system zawierać będzie wszystkie postulowane usprawnienia i działać oczywiście jako ogólnoinsulijski system aktów prawnych. Zapraszamy do śledzenia komunikatów i dalszą cierpliwość ze strony oczekujących.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Benji
Obywatel

Odznaczenia

Post autor: Benji »

#kiedyś
Jego Królewska Mość Benjamin I
Król Fenocji, Król Senior i Ojciec Założyciel Voxlandu, Hrabia Kirgydy
Awatar użytkownika